Dlaczego warto inwestować w profesjonalną obsługę techniczną obiektów

Dlaczego warto inwestować w profesjonalną obsługę techniczną obiektów?

Użytkownicy budynków zachowują się różnie – podczas gdy jedni dbają o części wspólne, drudzy nie przywiązują dużej wagi do prawidłowego otwierania drzwi czy korzystania z windy, co prowadzi do wielu awarii utrudniających codzienne funkcjonowanie. Dodatkowo każdy z elementów budynku z czasem się zużywa, dlatego też aby jak najdłużej zachować wartość nieruchomości konieczna jest jego właściwa konserwacja.

Im więcej osób korzysta z danej nieruchomości, tym ryzyko wystąpienia usterek czy awarii jest znacznie wyższe. To oczywiście normalne, bowiem duża częstotliwość korzystania z poszczególnych elementów prowadzi do ich zużycia. Z pomocą przychodzi profesjonalna obsługa techniczna obiektów – dlaczego warto w nią zainwestować?

Co zapewnia obsługa techniczna budynków?

Obsługa techniczna budynków to pełen serwis, w skład którego wchodzą:

  • regularne kontrole i pomiary budynku;
  • przypominanie o ustawowych przeglądach;
  • serwis techniczny 24h;
  • usługi naprawcze;
  • doradztwo.

Dzięki regularnym kontrolom oraz pomiarom budynku obsługa techniczna nieruchomości jest wstanie znaleźć usterki, które nienaprawione prowadzić będą do poważnych awarii zagrażających użytkownikom danego budynku, a nawet samej konstrukcji budynku. W ramach obsługi część napraw wykonywana jest przez pracowników serwisu technicznego, a część zlecana firmom zewnętrznym, szczególnie jeśli poszczególne elementy wciąż pozostają na gwarancji.

Obsługa techniczna obiektów to również pełne doradztwo w zakresie dokonywania zmian w instalacjach czy jej konserwacji. Dzięki tej usłudze właściciel budynku lub zarządca może wprowadzić zmiany, które przyczynią się do obniżenia generalnych kosztów – jak na przykład zielona energia.

Bardzo ważne jest również regularne przeprowadzanie przeglądów, które wpływają na możliwość wypłacenia ewentualnego odszkodowania z ubezpieczenia – profesjonalna obsługa techniczna przypomina o ustawowych terminach oraz wskazuje ewentualne problemy, które mogą doprowadzić do większych usterek.

Jak wybrać właściwą obsługę techniczną?

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się obsługą techniczną obiektów. Wybierając serwis warto kierować się nie tylko cennikiem, ale również opiniami oraz pakietem usług, które oferuje dana firma. Szeroki pakiet usług gwarantuje nie tylko profesjonalne podejście do klienta, ale przede wszystkim świadczy o tym, że dana firma zatrudnia profesjonalistów, którzy poradzą sobie z każdym rodzajem usterki.

Stała i profesjonalna obsługa techniczna obiektów pozwala na wprowadzenie oszczędności w zarządzaniu budżetem nieruchomości, a także zwiększa jej wartość rynkową dzięki stale przeprowadzanym naprawom. To usługa, z której warto skorzystać nie tylko w przypadku starych, ale przede wszystkim w przypadku nowych obiektów. Wiele usterek, które znajduje się w budynkach deweloperskich objęte są tak zwaną rękojmą – wykrycie ich przez niezależną obsługę techniczną obiektu gwarantuje ich naprawę na koszt dewelopera, co zapewnia właściwe utrzymanie budżetu przeznaczonego na budynek.

Podobne wpisy